Nabídněte a prezentujte potenciál Vašeho města nebo regionu

Navštivte a poznejte krásy Srbska a České republiky

Turistické informace a zajímavosti pro cestovatele

Languages

česky srpski english

[REGISTRACE:]

Registrujte se zdarma a získejte všechny výhody systému.

PŘIHLÁŠENÍ:

Vyhledávání

Objednejte si :

newsletterobjednat
hlavní partneři
Co je nového...
- 13.02.2018 -
Veletrhy a výstavy
Kalendář pro rok 2018
- 04.09.2017 -
Privatizace
Veřejná výzva - farmaceutická firma Galenika
- 25.05.2017 -
Česko-srbská spolupráce
Cena Františka Zacha
- 13.06.2014 -
Podnikání v Republice Srbsko 2014
Publikace
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Srbsku
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Chorvatsku
Počasí Kurzovní lístek Dokumenty ke stažení Linky Mapy
domovská stránkanapište nám
18.02. 2020POČASÍ€ = KURZY

Valašské Meziříčí

Kultura a sport

Kultura

Roku 1861 byl ve městě ustaven čtenářský spolek, v roce 1884 vznikla muzejní společnost, která se zasadila o vznik druhého českého muzea na Moravě. Centrem kulturního života je zámek Žerotínů. V jeho prostorách se nachází divadelní sál se zázemím pro účinkující i diváky, suterén je vyhrazen pro M-klub.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří přehlídka amatérských divadel Malé jevištní formy, mezinárodní recitační soutěž Moravský festival poezie, Mezinárodní festival cimbálu, multižánrový festival Valašský špalíček, festival soudobé taneční tvorby Tanec a mezinárodní folklorní festival Babí léto.

Výtvarnému umění slouží na zadním nádvoří zámku Žerotínů výstavní síň v Kapli a galerie Sýpka, kde můžete shlédnout stálé i příležitostné výstavy českého výtvarného umění.

Pestrou kulturní a osvětovou činnost vyvíjí rovněž městská knihovna. Roku 2002 byla v budově sokolovny obnovena stálá loutková scéna.


Sport


Také sport má ve Valašském Meziříčí bohatou tradici. První tělocvičný spolek zde vznikl roku 1864. Příznivcům sportu slouží letní stadión se dvěma fotbalovými hřišti a atletickou dráhou. V sousedství stojí letní koupaliště, zimní stadión, tenisové dvorce a haly na kuželky, bowling a tenis. Na řece Bečvě je loděnice se slalomovou dráhou. Hlavními sportovními akcemi jsou Valašská rallye a mezinárodní tenisový turnaj žen Deza Trophy.