Nabídněte a prezentujte potenciál Vašeho města nebo regionu

Navštivte a poznejte krásy Srbska a České republiky

Turistické informace a zajímavosti pro cestovatele

Languages

česky srpski english

[REGISTRACE:]

Registrujte se zdarma a získejte všechny výhody systému.

PŘIHLÁŠENÍ:

Vyhledávání

Objednejte si :

newsletterobjednat
hlavní partneři
Co je nového...
- 13.02.2018 -
Veletrhy a výstavy
Kalendář pro rok 2018
- 04.09.2017 -
Privatizace
Veřejná výzva - farmaceutická firma Galenika
- 25.05.2017 -
Česko-srbská spolupráce
Cena Františka Zacha
- 13.06.2014 -
Podnikání v Republice Srbsko 2014
Publikace
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Srbsku
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Chorvatsku
Počasí Kurzovní lístek Dokumenty ke stažení Linky Mapy
domovská stránkanapište nám
18.02. 2020POČASÍ€ = KURZY

Valašské Meziříčí

Spolupráce s Budvou

Smlouva o spolupráci mezi městy Budva a Valašské Meziříčí byla uzavřena v roce 2001.

Přehled spolupráce

 » Program na rok 2012
 » Družební aktivity v roce 2011
 » Družební aktivity v roce 2010
 » Družební aktivity v roce 2009
 » Družební aktivity v roce 2008
 » Družební aktivity v roce 2007
 » Družební aktivity v roce 2006
 » Družební aktivity v roce 2005
 » Družební aktivity v roce 2004


Program na rok 2012 

1) Účast oficiální delegace města Budva na akci Babí léto ve Valašském Meziříčí (září 2012)

2) Dny černohorské kuchyně
Pokračování úspěšné prezentace černohorské kuchyně pro veřejnost z Valašského Meziříčí a okolí. Reciproční akce k odborné praxi studentů potravinářských oborů ISŠ COP Valašské Meziříčí v Budvě.

3) Dny Budvy (listopad 2012)
Účast delegace města Valašské Meziříčí na tradičních dnech Budvy, kde jsou přítomni zástupci všech deseti partnerských měst Budvy


Družební aktivity v roce 2011 

1) Účast oficiální delegace města Budva na akci Dny města ve Valašském Meziříčí (září 2011)

2) Odborná praxe studentů ISŠ COP Valašské Meziříčí v Budvě
Šestý ročník odborné praxe studentů a mistrů odborného výcviku SOU potravinářských oborů ISŠ COP Valašské Meziříčí v Budvě, v letošním roce budou praxi vykonávat na světoznámém ostrově - hotelu Svety Stefan.

3) Dny černohorské kuchyně
Šestý ročník úspěšné prezentace černohorské kuchyně pro veřejnost z Valašského Meziříčí a okolí. Reciproční akce k odborné praxi studentů potravinářských oborů ISŠ COP Valašské Meziříčí v Budvě.

4) Dny Budvy (listopad 2011)
Účast delegace města Valašské Meziříčí na tradičních dnech Budvy, kde jsou přítomni zástupci všech deseti partnerských měst Budvy.


Družební aktivity v roce 2010

1) Dny černohorské kuchyně (duben 2010)
Šestý ročník úspěšné prezentace černohorské kuchyně pro veřejnost z Valašského Meziříčí a okolí. Reciproční akce k odborné praxi studentů potravinářských oborů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě.

2) Účast oficiální delegace města Budva na akci Babí léto ve VM (září 2010)

3) Odborná praxe studentů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě (září 2010)
Šestý ročník odborné praxe studentů a mistrů odborného výcviku SOU potravinářských oborů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě. I v letošním roce budou praxi vykonávat v hotelu Svety Stefan.

4) Dny Budvy (listopad 2010)
Účast delegace města Valašské Meziříčí na tradičních dnech Budvy, na kterých budou přítomní zástupci všech deseti partnerských měst Budvy.


Družební aktivity v roce 2009

1) Dny Budvy (listopad 2009)
Účast delegace města Valašské Meziříčí na tradičních dnech Budvy, kde byli přítomni zástupci všech deseti partnerských měst Budvy.

2) Odborná praxe studentů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě (září 2009)
Pátý ročník odborné praxe studentů a mistrů odborného výcviku SOU potravinářských oborů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě, praxi vykonávali na světoznámém ostrově – hotelu Svety Stefan.

3) Plenér fotografů v Budvě (srpen 2009)
Plenér valašskomeziříčských fotografů, jejichž práce předvedena ve Valašském Meziříčí a poté i v Budvě.

Tisková zpráva: Jak jsme viděli Budvu…
Černohorské letovisko Budva viděné očima valašskomeziříčských fotografů. Takové je téma výstavy, jejíž vernisáž proběhne ve středu 26. srpna v 18 hodin v bývalé vězeňské kapli na druhém nádvoří zámku Žerotínů.
„Je to příjemné letovisko nabízející mnoho pohledů na krásné ženy,“ vrací se Herbert Ullrich k týdennímu pobytu pěti fotografů v tomto partnerském městě na jadranském pobřeží. Letos na konci května se vypravili do Budvy a blízkého okolí, aby osobitým způsobem zachytili tamní krajinu, pamětihodnosti i každodenní život.
A nebyla to pokaždé jen idyla. „Dramatická situace nastala, když jsme s kolegou fotili skupinu místních bezdomovců,“ vzpomíná Jiří Paďour a dodává, že pořízené snímky byly naštěstí vykoupeny jen sprškou piva, kterým je objekty jejich zájmu počastovaly.
Výstava Budva našima očima potrvá do 24. září. Poté ji budou moci zhlédnout lidé v samotné Budvě. Zároveň budou všechny fotografie v elektronické podobě vystaveny na webových stránkách města
www.valasskemezirici.cz.
(Mgr. Josef Beneš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí)

4) Delegace města Valašské Meziříčí a zástupců ZŠ Křižná v Budvě (leden 2009)
Členové delegace města Valašské Meziříčí navštívili město Budva. Organizaci z české strany osobně řídila místostarostka, slečna Dagmar Lacinová. Dále se cesty zúčastnil Mgr. Tomáš Najman, ředitel ZŠ Křižná, a tlumočník, pan Lubomír Furmánek.
Setkali se zde se Zdenkou Grbavčević, ředitelkou Základní školy „Stefan Mitrov Ljubina“, která má celkem 1700 žáků a je jedinou základní školou v Budvě, a s řediteli středních škol. Zúčastnili se konference Ligy Humanistů. Dále proběhlo jednání se starostou, předsedou, zástupci a jednotlivými přestaviteli města. Cílem cesty také bylo podepsání smlouvy o spolupráci mezi ZŠ Křižná a školou v Budvě. Přítomna byla televize a novináři.

Družební aktivity v roce 2008

1) Dny černohorské kuchyně (říjen 2008)
Pátý ročník úspěšné prezentace černohorské kuchyně pro veřejnost z Valašského Meziříčí a okolí. Reciproční akce k odborné praxi studentů potravinářských oborů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě.

2) Odborná praxe studentů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě (září 2008)
Čtvrtý ročník odborné praxe studentů a mistrů odborného výcviku SOU potravinářských oborů ISŠ-COP Valašské Meziříčí v Budvě, praxi vykonávali na ostrově – hotelu Svety Stefan.

3) Lyžařský výcvik žáků ZŠ z Budvy (leden 2008)
V lednu se uskutečnil pobyt pedagogů a dětí z partnerské školy z Budvy na Valašsku. Celý pobyt proběhl pod patronací paní místostarostky, Mgr. Dagmar Lacinové a ředitele školy, Mgr. Tomáše Najmana a za finančního příspěvku města Valašské Meziříčí a pana Vašici, majitele firmy Efios. V průběhu pobytu hosté nejen lyžovali, ale také navštívili hlavní město Prahu, Ostravu, Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí.

Dne 23. 1. 2008 navštívili v dopoledních hodinách zástupci partnerského města Budvy a zástupci partnerské Základní školy „Stefan Mitrov Ljubina“ ZŠ Křižnou, a to v počtu zhruba 25 osob. Delegace si prohlédla školu a vyučování v některých hodinách. Ředitelka, paní Zdenka Grbavčević, předala žákyni ZŠ Křižná Ivě Maxové voucher na zájezd do Budvy. Ten obdržela za získání prvního místa v mezinárodní výstavě prací žáků základních škol z 8 zemí.

4) Mezinárodní výstava výtvarných prací dětí ze základních škol
Radnice města Budva pořádala mezinárodní výstavu prací žáků základních škol z 8 zemí. Základní škola Křižná měla v soutěži zástupce, a to uměleckou skupinu „NEÚSTUPNÍ“, kterou vedly Mgr. Marie Posadová a Mgr. Monika Záslavová. Skupina se skládala z 16 žáků devátých tříd. Jejich úkolem bylo volným způsobem zachytit a výtvarně zpracovat námět města Budva či jeho části. V této soutěži se umístili na 1. místě. Výherkyní byla Iva Maxová, která vyhrála zájezd do Budvy v doprovodu paní učitelky Mgr. Marie Posadové. Zájezd se uskutečnil v červnu 2008. Z důvodu změny jela místo paní učitelky Mgr. Marie Posadové paní Maxová.


Družební aktivity v roce 2007

1) Podpis smlouvy o spolupráci mezi základními školami z Budvy a Valašského Meziříčí (březen 2007)
Návštěva zástupců ZŠ Křižná a města Valašské Meziříčí v Budvě, kde byla podepsána smlouva o spolupráci mezi základními školami.


Družební aktivity v roce 2006

1) Účast delegace města Budva na ZŠ Křižná (listopad 2008)
Dne 13. 11. 2006 zavítala na ZŠ Křižná návštěva z Černé Hory, z přímořského města Budva. V doprovodu ředitele Mgr. Tomáše Najmana si návštěvníci prohlédli celou budovu školy. Návštěva probíhala v přátelské atmosféře.


Družební aktivity v roce 2005

1) Mezinárodní konference partnerských měst Valašského Meziříčí na téma „Rozšiřování Evropské unie a možnosti partnerské spolupráce“ (říjen 2005)
V půlce měsíce října proběhla jednodenní konference za účasti všech partnerských měst, kterou zahájil starosta města Valašské Meziříčí. Po oficiální části konference měli zástupci partnerských měst možnost navštívit místní gobelínovou manufakturu, městskou nemocnici, hvězdárnu či Střední průmyslovou školu sklářskou.


Družební aktivity v roce 2004

Starosta Valašského Meziříčí přijal šachisty z Budvy (7.7.2004)

Místostarostka Valašského Meziříčí jednala v Budvě o spolupráci (5.4.2004)

Meziříčí daruje Budvě dva obrazy (13.11.2003)