Nabídněte a prezentujte potenciál Vašeho města nebo regionu

Navštivte a poznejte krásy Srbska a České republiky

Turistické informace a zajímavosti pro cestovatele

Languages

česky srpski english

[REGISTRACE:]

Registrujte se zdarma a získejte všechny výhody systému.

PŘIHLÁŠENÍ:

Vyhledávání

Objednejte si :

newsletterobjednat
hlavní partneři
Co je nového...
- 13.02.2018 -
Veletrhy a výstavy
Kalendář pro rok 2018
- 04.09.2017 -
Privatizace
Veřejná výzva - farmaceutická firma Galenika
- 25.05.2017 -
Česko-srbská spolupráce
Cena Františka Zacha
- 13.06.2014 -
Podnikání v Republice Srbsko 2014
Publikace
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Srbsku
- 07.03.2014 -
Krajané na Balkáně Krajané v Chorvatsku
Počasí Kurzovní lístek Dokumenty ke stažení Linky Mapy
domovská stránkanapište nám
22.09. 2019POČASÍ€ = KURZY

Jihomoravský kraj

SEZNAM MĚST

Sociální infrastruktura


Školství
Síť předškolních a školních zařízení v Jihomoravském kraji je vyhovující a dostatečně pokrývá požadavky na umístění dětí do škol. Střední a učňovské školství prochází tzv. optimalizací, jejíž realizací by měla být odstraněna neprovázanost nabídky středního školství s potřebami trhu práce.

Kraj má významné postavení v systému vysokého školství, na jeho civilních vysokých školách v Brně a v Lednici na Moravě. studuje přibližně 20 % všech vysokoškolských studentů ČR. Podle zákona č.11/98 vznikly v Brně 2 soukromé vysoké školy. Významné je postavení kraje i jako centra vojenského vysokého školství ČR se školami v Brně a ve Vyškově.

Zdravotnictví a sociální péče
Zdravotní stav obyvatelstva Jihomoravského kraje je podle dostupných charakteristik v rámci České republiky průměrný, nejčastějšími příčinami úmrtí jsou nemoci oběhového systému a novotvary a nemoci dýchací soustavy, přičemž u nemocí oběhové soustavy byla specifická úmrtnost v minulých letech vyšší než je průměr ČR u žen i u mužů. Značné rezervy přetrvávají v oblasti zdravotní prevence.

Ve zdravotnických zařízeních kraje (síť 25 nemocnic) připadá na 10 000 obyvatel 68,6 lůžek (průměr ČR - 68,4). Mezi regiony je výrazně v popředí region Brno-město, když významný podíl kapacity zdravotnických zařízení s nadregionální, v některých oborech i republikovou působností představují zejména 2 fakultní nemocnice, tj. Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, Masarykův onkologický ústav, Úrazová nemocnice a Vojenská nemocnice v Brně, Institut pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví, Psychiatrická léčebna v Brně, územní středisko záchranné služby, 3 stacionáře, záchytná stanice a Krajská hygienická stanice.